محمدفرید ذکی معاون مقام ولایت تخار با شماری از علماء ،محاسن سفیدان ،متنفذان قومی و فرماندهان جهادی دیدار و گفتگو کرد

محمدفریدذکی معاون مقام ولایت به روزشنبه مورخ28 دلوسال 1391 خورشیدی با شماری از علمأ،محاسن سفیدان،متنفذان قومی،فرماندهان جهادی  و رؤسای شوراهای انکشافی قریه جات ولسوالی بنگی درحالیکه ولسوال و قومندان امنیه آن ولسوالی نیز حضور داشتند،دیدارو گفتگو کرد.

درابتدای این دیدار،باشندگان ولسوالی بنگی،تقرری محمد فریدذکی را به حیث معاون مقام ولایت تبریک گفته، وی را با اینکه شخص جوان،پرانرژی و باتجربه خواندند،برای وی   آرزوی موفقیت از بارگاه خداوند توانا درراستای انجام خدمات خوب و شایسته را به مردم این ولایت نمودند.

آنان حمایت شانرا از مقام ولایت و دولت جمهوری اسلامی افغانستان اعلام نموده،تعهد کردندکه درراستای تامین امنیت،صلح و وحدت تلاش نمایند.

باشندگان ولسوالی بنگی،خرابی جاده های موصلاتی،کمبود تعمیرمکاتب،پل و پلچک ها، مراکزصحی نبود دیوار های استنادی را برای جلوگیری از تخریب جریان سیلاب ها،از اساسی ترین مشکلات منطقه یی شان بیان داشته،از مقام ولایت خواستند جهت حل این چالش ها توجه جدی نمایند.

سپس،محمدفریدذکی معاون مقام ولایت،حضور ولسوال،قومندان امنیه،علما،محاسن سفیدان،متنفذان و فرماندهان جهادی ولسوالی بنگی را به مقام ولایت خیرمقدم عرض نموده گفت:مردم ولسوالی بنگی در مقطع های گونه گون تاریخی،دربرابر متجاوزین سرخ و سیاه  از خودشهامت، استقامت، مجاهدت و استادگی نشان داده،تا پای جان نیزعلیه عناصر متجاوز،جهاد و مقاومت کرده اند.

معاون مقام ولایت،مردم بنگی را شایشۀ عرضه خدمات خوب از سوی دولت خوانده گفت: اهالی شریف ولسوالی بنگی،درپهلوی اینکه به روند زنده گی عادی شان ادامه میدهند، همواره باحکومت خویش همراه و همگام بوده،درامرتامین امنیت،صلح و ثبات منطقه شان  کوشیده اند.

آقای ذکی افزود:درمقایسه با سالهای گذشته،ولسوالی بنگی از لحاظ انکشافی دریک وضعیت خوب  قرار گرفته است و مقام ولایت نیز درجریان سال جدید خورشیدی،تمرکز خود را بیشتر بالای توسعه و انکشاف ولسوالی های اشکمش،بنگی و چال معطوف خواهد کرد.

وی همکاری مردم را در رستای توسعه و انکشاف امر مهم و لازمی بیان داشته اضافه کرد:تا زمانیکه مردم با حکومت همکاری نکنند،نهاد های دولتی هیچ وقت به تنهایی نمی توانند به وجه احسن کار های انکشافی را درسطح مرکز و ولسوالی ها به پیش ببرند.پس ضرورت است که با دولت تان همکاری نماید تا به  پیشرفت های قابل ملاحظه ای انکشافی دست یابیم.

معاون والی تخار همچنان گفت:شخص ولسوال یک شخص باتجربه درعرصه حکومتداری بوده،قومندان امنیه آن ولسوالی نیز یک جوان با تلاش است،که همواره درخدمت شما قرار دارند.

او از مردم خواست در صورت احساس نیازمندی های حیطی شان،با ارایه پیشنهاد های مشخص مقام ولایت و لسوالی شان را در جریان بگذارند تا درجهت رفع نیازمندی های آنان تلاش صورت گیرد.

بعداً،معاون ریاست امنیت ملی تخار،همکاری مردم ولسوالی بنگی را در رستای تامین  امنیت قابل قدربیان نموده ،از آنان خواست همکاری های شانرا بیش تر از پیش در این امر با مسوولان امنیتی افزایش دهند.

متعافباً،سرپرست ریاست معارف ولایت تخار،ساخت و ساز مکاتب را برای ادامه تعلیم و تربیه اولاد وطن مکلفیت این ریاست بیان داشته افزود:ما تلاش می کنیم تا از طرق مختلف به  مکاتب که فاقد تعمیر اند،ساختمان بسازیم.درصورتکیه این امرممکن نبود،حتما با دریافت پیشنهاد مردم،به آنعده از مراکز تعلمی و تربیتی که ساختمان ندارند،خیمه توزیع نماییم.

به همین ترتیب،نماینده فواید عامه از انجام سروی های مقدماتی سرک های منطقه ای چهار چنار ولسوالی بنگی خبرداده گفت:کاراعمار و ترمیم جاده متذکره پس از انجام سلسله مراتب آغاز خواهد شد.

وی همچنان از انجام بررسی ها درمورد قیرریزی سرک بنگی- اشکمش سخن گفته اضافه کرد:تلاش ها جریان دارد تااین جاده اسفالت و قیرریزی شود.

به همین ترتیب،مصطفی رسولی رئیس خدمات سکتوری و تخنیکی مقام ولایت گفت:مقام ولایت درجریان سال جاری میلادی تصمیم دارد به منظور انجام انکشاف متوازن در سطح مرکز و ولسوالی ها، برنامه های را جهت ایجاد باغ های زراعتی و شاخه بری درختان باغ ها راه اندازی کند.تا از این طریق انکشافاتی نیز درعرصه های زراعتی به میان آید.